DISCO ťahané

tab

DISCO ťahané s centrálnym uchytením

Nové ťahané DISCO 3100 a 3500 TC / TRC s centrálnymi tiahlami sú ideálnou voľbou pre kosenie veľkých polí. Možnosť jednoduchého natáčania žacieho stroja na ľavej a pravej strane traktora s dvojčinným kontrolným zariadením umožňuje kosenie do riadkov alebo kruhov. Je pružný a prispôsobivý ku všetkým povrchom. Je len na Vás, či zvolíte pracovný záber 3,00 m alebo 3,40 m či už u pracovných prstov alebo kolesového stláčača. Skrátka stroj, ktorý sa hodí do všetkých podmienok.
K dispozícii iba u CLAAS – žacie stroje ťahané s centrálnym uchytením v kombinácii so závesným ACTIVE FLOAT hydro-pneumatickým odpružením. Perfektné v ťažkých a nerovných podmienkach.
-Robustná konštrukcia rámu.
-Ťahané centrálne uchytenie kosiacich jednotiek pre najlepší povrch a kvalitu rezu.
-10 stupňov kolmé uchytenie pre presné prispôsobenie sa všetkým nerovnostiam povrchu.
-ACTIVE FLOAT hydro-pneumatické odpruženie.

Kombinácia dvoch jednočinných valcov umožňuje kosiacemu stroju otáčanie na obe strany cez centrálne ťahlo. Počas otáčania je jeden valec na jednej strane rozšírený a druhý valec na druhej strane slúži ako brzda. Tento systém vytvára spoľahlivú stabilitu a spojenie medzi ťahlom a žacím strojom. So štyrmi zapojeniami pre jednotlivé valce, je ľahké stroj nastaviť na určité šírky. Preto je možné využiť celú pracovnú šírku vpravo a vľavo. Kosenie je možné v riadkoch alebo v kruhu – maximálna flexibilita za všetkých okolností.

ACTIVE FLOAT
Krmovina nie je vždy rovnaká. Vlhké miesta alebo suché kôpky – na to môžete ľahko a rýchlo reagovať s hydropneumatickými odľahčením žacej lišty ACTIVE FLOAT. Odľahčenie žacej lišty môžete regulovať zo sedadla vodiča kedykoľvek – aj pri jazde. Aktuálne nastavený prítlak na pôdu možno na manometri odčítať z kabíny. Zvoľte si tlačidlom svoju individuálnu hodnotu.
výsledok:
-Ideálne prispôsobenie povrchu pôdy a šetrnosť k trávnemu drnu
-Menšie znečistenie krmoviny, lepšia kvalita krmu.
-Minimálne opotrebenie.
-Redukovaná spotreba výkonu a paliva.
-Citeľný komfort zberu krmovín bočnou silou žacieho adaptéra alebo poškodením drnu protismerným riadením.

1325687954 1325687959

 

DISCO 3100 TC / 3500TC

Hospodárna prevádzka v čo najkratšom čase, efektívna práca bez výpadkov. Nové DISCO 3100 TC a 3500 TC sú vybavené osvedčenou technikou a stláčacím zariadením, cez veľkú pracovnú šírku presviedčajú veľkou ovládateľnosťou. Tieto žacie stroje pracujú efektívne v čo najkratšom časovom horizonte. Proces sušenia sa výrazne zrýchlil, čo šetrí čas i námahu.

RÝCHLY A EFEKTÍVNY ZBER:
-Spoľahlivý a výkonný V-profil.
-Nastavenie požadovanej šírky bez použitia náradia.

1325688065

Technické údaje

disco tahane_50 disco tahane_51